16 Temmuz 2013 Salı

Hz. Yuşa ziyaretimiz sabah namazıyla başladı.Namazdan sonra bile sis hala dağılmamıştı ama boğaz manzarası harika idi.Soldan Muhammet hocam,Kemal Hocam,ben,Halit hocam,Muhittin Hocam.Sonrasında da Kavacıkta güzel bir kahvaltı.
İşyerimde ön bahçede bulunan Mücahit arkadaşımızın aşı yaptığı ağaç. Tek  gövdede sol tarafı armut,sağ tarafı ayva.
Kestane balı için bu sene yine arılarımızı Polonezköye götürmüştük fakat dört arkadaşın toplam 37 arısı vardı fakat 5 tanesini çaldılar .bizde toplanıp geldik.Diğerlerininde çalınmasından korkmuştuk.Bu yüzden kestane balını bu sene es geçtik diyebiliriz.Resimdeki arkadaşım Ümitin bir kolonisi vardı tesadüf çalınan beş kovandan biri ona aitti.Arılarımı trakya için hazırlarken Ümit maskesiz yardım etmek istedi aslında arılarım gayet sakindi ama sadece bir tanesi kalkıp yine Ümiti buldu.(babası yeni kovan aldığında ''bolca uçurursun '' demişti)Babasının DUASINI almazsa insan  böyle olur :))
İşin şakası tabi Ümit babasına değil herkese saygılı bir kardeşimiz...Şimdilerde arılar Çorlu da burda 6 ufak kolonim var bu senenin bölmeleri. Onların gelişmesi için gözlerine bakıyoruz.....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder